Yangın Hidrofor Grupları

Yangınla Mücadele Sistem Özellikleri

  • Türk Yangın Yönetmeliği, TS EN 12845’e Uygun veya NFPA 20 Yangın Normlarına göre üretim çeşitleri
  • İki (2) adet birisi ana pompa birisi yedek pompa ve jokey pompadan oluşan yangın grubu üretimi ya da istenilen kombinasyonda üretim.
  • Sulu yangın söndürme sistemleri için yangınla mücadele pompaları

Yangın Grubu Sistemleri farklı tip pompalar kullanılarak üretilebilmektedir;

  • Tek Kademeli, Uçtan Emişli Yatay Milli TNP Serisi Santrifüj Pompalar
  • Yatay Milli, Çift Emişli, Eksenel Ayrılabilir Gövdeli TPSC Serisi Santrifüj Pompalar
  • Yatay Milli, Çok Kademeli TKM Serisi Santrifüj Pompalar
  • Düşey Milli, Hat Tipi (In-Line) TNL Serisi Pompalar
  • Jokey Pompa

AUE TS EN 12845

Uçtan emişli santrifüj veya dalgıç pompalardan (soğutma kılıflı) imal edilen TS EN 12845’e uygun yangın gruplarıdır. Ortak şase üzerinde bir adet elektrik motorlu ana pompa, bir adet elektrik motorlu yedek pompa ve bir adet jokey pompadan imal edilen, emme hattı bağımsız yapılan, basma hattı kollektörü, emme ve basma vanaları, çekvalfleri ve her pompa için ayrı pano ile imal edilen gruplardır.

AUE NFPA 20

Uçtan emisli santrifüj, ayrılabilir gövdeli (split case) in-line veya kademeli pompadan imal edilen NFPA 20 normlarına uygun yangın gruplarıdır.
Ortak sase üzerinde bir adet elektrik motorlu ana pompa, bir adet elektrik motorlu yedek pompa ve bir adet jokey pompadan imal edilen, emme ve basma hattı kollektörü, emme ve basma vanaları, çekvalfleri ve her pompa için ayrı pano ile imal edilen gruplardır.

AUEL NFPA 20

Bir adet in-line elektrik motorlu ana pompa ve bir adet in-line elektrik motorlu yedek pompa ve bir adet jokey pompadan imal edilen, emme ve basma hattı kollektörü, emme ve basma vanaları, çekvalfleri ve her pompa için ayrı pano ile imal edilen gruplardır.

AUED 21 TS EN 12845

Ortak sase üzerinde bir adet elektrik motorlu ana pompa, bir adet dizel motorlu yedek pompa ve bir adet jokey pompadan TS EN 12845’e uygun imal edilen yangın gruplarıdır.Emme hattı bagımsız yapılan, basma hattı kollektörü, emme ve basma vanaları, çekvalfleri ve her pompa için ayrı pano ile imal edilen gruplardır.

AUED 21 NFPA 20

Uçtan emisli santrifüj, ayrılabilir gövdeli
(split case) in line veya kademeli pompadan imal edilen NFPA 20 normlarına uygun yangın gruplarıdır. Ortak sase üzerinde bir adet elektrik motorlu ana pompa, bir adet dizel motorlu yedek pompa ve bir adet jokey pompadan imal edilen, emme ve basma hattı kollektörü,
emme ve basma vanaları, çekvalfleri ve her pompa için ayrı pano ile imal edilen gruplardır.

AUED COMPACT

Bir adet elektrik motorlu yatay veya dikey pompa, bir adet dizel motorlu su pompası ve bir adet jokey pompadan olusan tüm ekipmanları ile çalısmaya hazır domestik kullanımlar için imal edilen yangın gruplarıdır. Paket içinde emme ve basma vanaları, çeklvalfleri, emme ve basma kollektörleri ve kontrol panoları mevcuttur.
AUED COMPACT 1 2x12m3/h – 60 m
AUED COMPACT 2 2x12m3/h – 80 m olarak imal edilirler.